1

Amstaff

Amstaff Terier

Psy rasy amstaff są dość popularne pośród hodowców amatorów, którzy nie zawsze wiedzą, czym się charakteryzują te psy, jakie mają oczekiwania, co jest im potrzebne do sprawnego funkcjonowania i pełnego rozwoju i co zrobić, żeby je dobrze wychować. Warto mieć taką wiedzę, ponieważ to pozwoli na prawidłowe podejście do tych zwierząt.

Jak wyglądają amstaffy

pies rasy amstaff-american-terier z bliska
Rasa Amstaff należy do grupy terierów w typie bull. Nie do końca wiadomo, w jaki sposób pojawiła się w gronie innych, jak się wyłoniła. Teorie są różne, a w zasadzie jej pochodzenie nie jest aż tak istotne, jak to, jakie cechy mają te psy, jakie mają wymagania i jak powinno się je traktować. Przede wszystkim są to psy, które wyglądają na bardzo silne. Jeżeli wziąć pod uwagę ich wzrost i ciężar, to umięśnienie sugeruje bardzo dużą siłę. Mimo tego umięśnienia, są to psy niezwykle zwinne i bardzo dobrze zorientowane w otoczeniu, bardzo czujne. Mają szeroką czaszkę i wysoko osadzone uszy, które mogą być cięte lub nie. Oczy amstaffów są głęboko osadzone, duże, ciemne, szeroko rozstawione. Górne siekacze dotykają dolnych, a szyja jest ciężka i gruba. Ramiona psów są silnie umięśnione. Ogon jest krótki i nisko osadzony. Przednie łapy proste, tylne również proste i dobrze umięśnione. Pies rusza się dość elastycznie, prosto, bez kołysania.

Sierść mają krótką i twardą w dotyku. Bardzo lśniąca. Jeżeli chodzi o kolorystykę psa, to jest ona bardzo różnorodna i w zasadzie, pies może być różnorodnie umaszczony.

Cechy charakteru i wychowanie.

Ta rasa psów uważana jest z reguły za rasę obronną. Jednakże, obecnie traktowane są jako zwierzęta domowe i w domu są hodowane.
dwa szczeniaki rasy amstaf na trawie
Pies jest dynamiczny, odważny i bardzo energiczny. Potrzebuje dużo ruchu i dużo zabawy. Musi się codziennie wybiegać, w przeciwnym razie będzie musiał gdzieś wyładować nadmiar skumulowanej w nim energii. Jego wychowanie powinno zacząć się już od jego najmłodszych lat. Jako szczeniak powinien zostać podporządkowany właścicielowi, tylko w ten sposób będzie możliwe jego właściwe ułożenie. Pies potrzebuje bardzo wyraźnego i zdecydowanego lidera. Amstaff, w swojej naturze jest bardzo skory do bójek i walk. Właśnie dlatego powinien być od samego początku tonowany przez właściciela, który powinien zapewnić mu wyładowanie energii na różnych polach. Warto też uczyć psa przyjaznych relacji z innymi psami i tę naukę należałoby rozpocząć już w okresie szczenięctwa.

Amstaffy dopiero od niedawana zyskały swoją popularność, co jednak ciekawe, z biegiem czasu wcale ona nie maleje, a wręcz przeciwnie, stale rośnie. Zainteresowaniem cieszą się nawet hodowle, które zajmują się psami bez rodowodu.


One thought on “Amstaff

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

© 2015 Copyrights by Fabricio.pl