0

Beagle

Pies rasy Beagle

Decyzja o zakupie zwierzęcia powinna być przemyślana – posiadanie domowego pupila wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, kosztami, wymaga tym samym pewnej dojrzałości i niemałej odpowiedzialności. Kiedy sprecyzujemy nasze oczekiwania i w końcu zapadnie decyzja o zakupie psa, pojawia się kolejny dylemat – jaką rasę wybrać. Należy podejść do tematu odpowiedzialnie, mając na uwadze nie tylko osobiste preferencje, ale przede wszystkim dobro zwierzęcia. Istnieje klika topowych ras psów, które cieszą się niesłabnącą popularnością – z pewnością należy do nich rasa Beagle.

Beagle – charakterystyka

pies bieagle leżący na podłodze

Beagle jest przedstawicielem psów gończych, myśliwskich. Jest psem o średniej budowie – waży ok. 15 kg, pochodzącym z Wielkiej Brytanii. Beagle ma najczęściej trójkolorowe umaszczenie (brązowo – czarno – białe). Posiada krępą, mocną sylwetkę oraz charakterystyczne uszy – długie, zaokrąglone i zwisające wzdłuż policzków. Jest psem wesołym, energicznym, bardzo inteligentnym, a za sprawą swojej fizjonomii niezwykle uroczym.

Beagle – wymagania

Hodowla nie nastręcza większych trudności pod warunkiem zachowania pewnych zasad.
Potencjalny nabywca powinien wiedzieć, że z racji usposobienia oraz przeznaczenia (pies gończy, myśliwski), Beagle ma pewne wymagania, a wśród nich należy wymienić:

– ruch
Pies musi mieć zapewnioną sporą dawkę ruchu – ta rasa psów uwielbia biegać po leśnych ścieżkach. Brak aktywności prowadzi do chorób i otyłości;

odpowiednie szkolenie
Ponieważ jak wspomniano psy są niezwykle inteligentne i niezależne wymagają zastosowania określonych środków wychowawczych już od lat szczenięcych oraz żelaznej konsekwencji. Dobrze ułożone psy są doskonałymi towarzyszami podczas spacerów, przyjaciółmi dzieci;

– pielęgnacja
Ważna jest właściwa pielęgnacja uszu ze względu na ryzyko infekcji bakteryjnych;

– zrównoważona dieta
Pies jest ogromnym łasuchem – zjada taką ilość jedzenia jaka trafia do jego miski, a to w połączeniu z brakiem aktywności prowadzi do otyłości. Aby zwierzak cieszył się zdrowiem nie warto mu folgować;

– zaangażowanie, czas, troska.
Rasa Beagle to psy przyjacielskie, otwarte, chętnie wchodzące w interakcje z ludźmi. Podejmując decyzję o zakupie psa tej rasy należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy dysponujemy odpowiednią ilością czasu, aby sprostać zadaniu.

pies rasy beagle na zielonej trawie

Nie bez przyczyny właśnie ta rasa psów jest tak popularna. Psy te są doskonałymi towarzyszami ludzi – pozbawione agresji, wesołe, stosunkowo mało wymagające, pełne uroku i wdzięku. Niewątpliwie hodowla tej rasy dostarcza wiele radości i satysfakcji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

© 2015 Copyrights by Fabricio.pl