0

Pudel duży

Pudel

Na świecie istnieje wiele odmian psów. Rasy różnią się pomiędzy sobą takimi aspektami jak wygląd fizyczny (Wzrost, budowa morfologiczna, umaszczenie, rodzaj okrywy włosowej), temperament, przeznaczenie (psy myśliwskie, psy do dogoterapii oraz do towarzystwa) oraz pochodzenie. Każda rasa jest charakterystyczna oraz wykorzystywana do różnych celów, takie na przykład jamniki, teriery czy wyżły.

Pudel duży

pudel duży w okularach przy książcePudel duży jest to rasa psów rzadko występująca w Polsce. Jest to rasa świetnie nadająca się do towarzystwa, ponieważ mają łagodne usposobienie oraz są cierpliwe. Wcześniej pudle były wykorzystywane w myślistwie do polowań na ptactwo wodne. Obecnie pudel pełni rolę reprezentatywną oraz bardzo dobrze się sprawdza we współpracy z osobami niepełnosprawnymi oraz przewlekle chorymi. Pudle cenione są za swój temperament, są to psy towarzyskie, energiczne oraz niekiedy uparte. Świetnie się sprawdzają w towarzystwie oraz rzadko kiedy sprawiają problemy wychowawcze. Pudle są niezwykle pięknymi i dostojnymi psami, pudel duży osiąga wysokość 45 do 60 cm, suczki są nieco mniejsze i lżejsze od samców. Dzięki ich niesamowicie pięknej okrywie włosowej można dowolnie je strzyc oraz modelować.

Ze względu na charakterystyczną okrywę włosową pudle trzeba odpowiednio pielęgnować, by uzyskać pożądany kształt fryzury. Włosie tej rasy jest charakterystyczne, ponieważ przedszerstek wyrasta ponad włos okrywowy zawijając się i tworząc kędziorki. Jednym z częstych przypadłości, które trapią pudle jest skręt żołądka, co niestety w większości przypadków jest śmiertelne. W trakcie ataku należy odpowiednio szybko zareagować i zawieźć pupila do weterynarza- jest to jedyny sposób na powrót do zdrowia i pełnej kondycji.

pudel duzy bawiący się piłkąRasa Pudel posiada kilka odmian kolorystycznych: czarna, biała, brązowa, płowa, srebrna morelowa, czerwona. Są to umaszczenia, które są najczęściej widywane w Europie na wystawach, jednak w Stanach Zjednoczonych często można zaobserwować umaszczenie o maści izabelowej, pudli podpalanych i łaciatych. Pudle to niesamowita rasa, która nie tylko pięknie wygląda ale również jest idealnym kompanem człowieka. Szkoda tylko, że ta rasa jest tak mało popularna w Polsce. Niestety zawisł nad tą rasą stereotyp, który przypisuje je do zmanierowanych starszych dam.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

© 2015 Copyrights by Fabricio.pl